فیزیوتراپی

بخش فیزیوتراپی بیمارستان دی با در اختیار داشتن نیروهای مجرب و کارآزموده و با استفاده از تجهیزات مدرن و بروز فیزیوتراپی آماده ارائه خدمت به مراجعه کنندگان محترم میباشد.

این واحد با وجود 4 کابین الکتروتراپی و فضای داری  وسایل تمرین درمانی در شیفت کاری صبح فعالیت مینماید. از وظایف بخش فیزیوتراپی درمان بیماران با انواع ضایعات عضلانی ، اسکلتی و نورولوژی و همچنین ارائه مشاوره و راهکارهایی جهت پیشگیری از مشکلات ناشی از شغل و زندگی مدرن ماشینی و بدون حرکت امروزی میباشد. به علاوه در طی زمان بستری بیماران در بخشهای مختلف بیمارستان به دستور و صلاحدید پزشک ، خدمات فیزیوتراپی بر بالین بیمار انجام میگیرد.

 

لازم به ذكر است بدنبال پاندمي كرونا، با رعايت عالي ترين سطح پروتكل بهداشتي ، اين بخش در حال ارائه فيزيوتراپي تخصصي براي بيماران بستري مبتلا به Covid-19 مي باشد.

 

 این بخش دارای تجهیزات ذیل میباشد

دیاترمی ، ماکروویو ، مادون قرمز، اولتراسوند، TENS ، کشش گردنی ثابت، لیزر ASTAQA ، هات پک ، دستگاه ویبره نوع IIO ژاپن ، اتاق کامل ژیمنازیوم شامل : تخت Quard ، Shiwheel ، Roller r ، Wnist Ron ، تخت مخصوص با فریم گاتری المیت و ضمائم مربوطه  ، TENS پرتابل کلیدر

همگی تجهیزات این بخش از بهترین برندهای کشورهای معتبری چون ایتالیا ، ژاپن و البته ایران خریداری شده است. علاوه بر استفاده از دستگاه های ذکر شده Electro Therapy ،  تکنیک های درمان دستی (Manual Therapy) شامل موبیلیزاسیون، مانیپولاستون ، انواع ماساژ و ریلیز عضلانی Kinsio Taping و Dry Needling نیز قابل انجام است

انتهای هر جلسه فیزیوتراپی به منظور افزایش کارایی روند درمان ، تمرینات در منزل به بیماران آموزش داده میشود.

 

 رئیس بخش : دکتر محمدرضا حکیمی نژاد

تماس با فیزیوتراپی
مکان: طبقه -3 بیمارستان دی    
تلفن: 88785821